4 paslaptys, kurių darbdavys jums neatskleidžia darbo pokalbio metu

img_7287
0

Nesvarbu, kiek patirties jūs turite, niekada nėra lengva atspėti ko, darbdavys iš tiesų tikisi. Gera žinia yra ta, kad jums spėlioti nereikia.

Pateikiame keturias pagrindines paslaptis, kurios padės jums suprasti, ko nori jūsų perspektyvus darbdavys.

Būti savimi yra geriau, nei būti „profesionalu“

Gali atrodyti, jog pateikti save, kaip puikų profesionalą yra vienas iš pagrindinių reikalavimų darbo pokalbio metu. Tačiau tai nebūtinai yra tai, ko nori ir tikisi darbdaviai.

Nors tam tikro lygio profesionalumas yra svarbus, darbdaviai nori pokalbio su tikru žmogumi, ne robotu. Suteikite jiems galimybę susipažinti su tikruoju jumis.

Tai ne tik padės jums išsiskirti iš kitų kandidatų, bet taip pat padės labiau atskleisti tikrąsias jūsų savybes ir įgūdžius. Tikriausiai nereikia net minėti, kad labiau jausitės atsipalaidavę darbo pokalbio metu ir įgausite gerą patirtį.

Galiausiai, formalų pokalbį pavertę draugišku pašnekesiu, palengvinsite situaciją abiem pusėms.

Jūsų CV nėra svarbus

Be jokios abejonės jūsų CV yra labai svarbi dalis įdarbinimo procese. Tačiau tai nėra sėkmę užtikrinantis garantas darbo pokalbio metu.

Darbdavys jau peržiūrėjo jūsų CV ir susipažino su jūsų turima darbo patirtimi. Dėl šios priežasties jūs gavote galimybę save pristatyti gyvai. Tačiau ši įdarbinimo proceso dalis jau baigta.

Kitaip sakant, atėjo metas pereiti iš CV lygmens į aukštesnįjį darbo pokalbio lygmenį.

Užuot pasikliaudami sakiniais pateiktais popieriuje, pasinaudokite galimybe pristatyti savo asmenybę, paaiškinti kuo tam tikra darbo patirtis ir įgūdžiai yra susiję su norimos darbo vietos reikalavimais ir pobūdžiu. Svarbiausia darbo pokalbio metu galvoti apie ateitį, ne praeitį. Pritaikykite savo turimą patirtį naujoms pareigoms. Tai yra pradžia, kur jūs pradedate pardavinėti save darbdaviui.

Iš tiesų yra tik keli darbo pokalbio klausimai

Kai kalba prasideda apie klausimus užduodamus darbo pokalbio metu, yra tik 15 svarbiausių klausimų.

Žinoma yra šimtai būdų kaip šie 15 klausimų gali būti išreikšti, tačiau kiekvienas darbo pokalbio metu užduotas klausimas yra 15-os temų variacija.

Gera žinia yra ta, kad sugebant efektyviai atpažinti temą yra daug lengviau paruošti nuoširdžius ir atvirus atsakymus, kurie sužavėtų darbdavį.

Šie klausimai gali varijuoti nuo vieno mėgstamiausio darbo pokalbio klausimų, kaip „kokios yra jūsų silpnybės“ ir „kur jūs matote save po penkerių metų“ iki su kompetencija susijusiais klausimais tokiais kaip „papasakokite apie darbo patirtį, kai teko būti komandos dalimi“.

Visus 15 temų galite rasti darbo patarimų straipsniuose ir knygose tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis (paieškokite internete).

Darbdaviui darbas yra problema, kurią reikia išspręsti

Laisvos darbo vietos egzistuoja dviejose visatose: viena, kai darbdavys turi problemą, kuri turi būti išspręsta ir antra, kai kandidatui reikalingas darbas.

Net jei darbdavio problemos sprendimas gali išspręsti ir jūsų bėdą, tai nėra pagrindinis tikslas, dėl ko atsiranda laisvos darbo vietos. Tai atsiminus gali padėti susikaupti ties tuo, kas iš tiesų yra svarbu darbo pokalbio metu.

Paruoškite savo atsakymus taip, kad jie informuotų darbdavį, kaip jūs sugebėsite padėti jiems. Venkite kalbėti apie tai, kaip tam tikra darbo vieta padės jums patobulinti gyvenimo kokybę, ir tikrai būsite tinkamame kelyje, kad sužavėtumėte savo potencialų darbdavį.

Atminkite: norėti darbo dar nereiškia, kad jūs jo esate vertas. Būkite sprendimu jų problemai ir jūs padidinsite savo sėkmės šansus kiekviename darbo pokalbyje.