Kalėdiniai darbai: kaip rasti?

kaledines-dekoracijos-60288461
0

Kalėdos jau artėja… Parduotuvės po truputį traukia kalėdines dekoracijas iš tamsių sandėlių ir pradeda puošti vitrinas kalėdiniais vaizdais, vis daugiau žmonių savo grojaraščius papildo senomis, bet vis dar šiltomis ir emocingomis kalėdinėmis dainomis, ir jau dauguma iš mūsų pradeda svarstyti ar dar ne per anksti žiūrėti kiek pabodusį, bet vis dar juokingą filmą „Vienas namuose“. Bet ką gi dar kalėdinis laikotarpis jums gali pasiūlyti? Jei ieškote darbo, tai pats geriausias metas jį rasti!

Norėdami jums pakelti kalėdinę dvasią (ir tuo pačiu metu padėti papildomai uždirbti) pateikiame keletą patarimų, kaip surasti darbą šiuo stebuklų pripildytu laikotarpiu.

Nebeatidėliokite…

Ar vis dar šiek tiek per anksti papuošti savo namo stogą tuo plastikiniu sniego seniu, ar šviečiančiomis girliandomis nušviesti namo langus, ar girdėti kalėdinius hitus įėjus beveik į kiekvieną parduotuvę? Galbūt. Bet būkime atviri – kalėdinis laikotarpis atneša pačias geriausias emocijas.

Gali būti, kad jūsų namuose dar nėra papuoštos Kalėdų eglutės, bet pradėti sezoninio darbo paieškas tikrai nėra per anksti. Tiesą pasakius, dauguma darbdavių, švenčių laikotarpiui darbuotojų jau pradeda ieškoti ankstyvą rudenį – dabar yra tobulas metas teigiamiems darbdavių atsakymams.

Nuspręskite, kokioje srityje norite dirbti, atnaujinkite savo CV (gyvenimo aprašymą) ir pradėkite darbo paieškas kuo greičiau.

Beje, jei jus domina darbo pozicijos mažmeninėje prekyboje, būkite pasiruošę klausytis dar daugiau kalėdinių dainų ;).

Būkite lankstūs

Viena iš pagrindinių savybių, kurių darbdaviai ieško pas potencialius kandidatus, yra lankstumas. Net jei kalėdinis darbas yra laikinas, kuo lankstesnis jūs mokate ir galite būti, tuo patrauklesnis jūs tampate savo vadovams.

Tai ne tik padidintų jūsų šansus gauti neterminuotą darbo sutartį, bet taip pat gali padėti gauti ir solidžius priedus prie algos.

Išbandykite ką nors naujo

Mes žinome, kaip yra patogu tai, kas sena ir jau išbandyta. Naudoti tuos pačius darbo paieškos būdus ir vis bandyti patekti į ta pačią darbo sritį ar net įmonę. Tačiau yra labai didelė tikimybė, kad tokiu būdu jūs žiūrite į uždarytas duris ir nepastebite praviro lango. Mes aišku nesiūlome jums pirkti Kalėdų senelio kostiumo ir išmokti valdyti roges (nebent, žinoma, jus tai domina) – bet būkite atviri kiekvienai darbo galimybei šiuo laikotarpiu.

Galų gale, net jei mažmenos prekybininkai ir prekybos centrai Kalėdų laikotarpiu darbuotojų ieško labiausiai, tai dar nereiškia kad daugiau niekas kitas tokiu metu darbuotojų nesamdo. Tiesą pasakius, jūs galite nustebti, kiek daug sezoninių darbų yra siūloma.

Nuo vairuotojų iki sandėlio darbuotojų… Visada yra būdas, kaip per šias Kalėdas jūs galite pritaikyti savo turimą patirtį tinkamai darbo pozicijai.

Paruoškite gerą CV

Nors dauguma kalėdinių darbų yra laikini, tai nereiškia, kad jūsų kandidatūra yra nereikšminga.

Tiesą pasakius, kalėdiniu laikotarpiu konkurencija į darbo vietas yra milžiniška. Todėl įdėti truputį pastangų į CV tobulinimą ir motyvacinio laiško pritaikymą kandidatuojamai pozicijai ir įmonei yra būtina. Ypatingai jei planuojate įsidarbinti kur nors, kur darbdaviai yra daug reikalaujantys vadovai.

Kadangi darbdaviai nori kuo greičiau užpildyti reikalingas pozicijas – išskirtinis CV, kuriame aiškiai išdėstytos jūsų kompetencijos, yra pagrindinis raktas į pageidaujamos įmonės duris.

Nustokite gyventi praeitimi

Jei jūs neturite daug darbo patirties, Kalėdos yra puikus laikas jos įgyti.

Darbdaviai, ieškodami sezoninių darbuotojų, daugiausia dėmesio skiria tokioms savybėms, kaip lankstumas, entuziazmas, ir geri bendravimo sugebėjimai, tad jei jomis nepasižymite (arba nepažymite to savo CV) išlieka nemaža tikimybė, kad jūsų gyvenimo aprašymas gali atsidurti atmestųjų krūvoje.

Taigi, bet kokį darbo patirties trūkumą papildykite atitinkančiu privalumu, ir nustebsite sužinoję, kokį poveikį tai gali padaryti jūsų CV skaitančiam asmeniui.

Negana to, jei jūs sužavėsite savo darbdavį, terminuota kalėdinio darbo vieta gali tapti jūsų pastoviu darbu. Aišku, reikės pasistengti…

Tapkite Kalėdų seneliu ar Snieguole

Jei jūs trimituodami ieškote Kalėdų darbo, kodėl nepabandyti pabūti tikruoju Kalėdų personažu?

Nors šis darbas bus tikrai tik Kalėdų laikotarpiu, bet gal tai jums pridės aktorystės patirties, taip pat ieškant kitokio pobūdžio darbų visuomet galima pritaikyti tam tikras savybes iš skirtingų sferų.

Kalėdos – galimybių metas

Kalėdinis laikotarpis jums gali suteikti labai daug šansų ne tik užsidirbti kalėdinėms dovanoms, bet ir įgyti vertingos darbo patirties, praplėsti savo žinias bei plėsti savo karjeros galimybes. Todėl nenuvertinkite šio sezono ir pulkite į darbo paieškas bei būkite atviri visoms jums suteiktoms galimybėms.

O kol kas, linksmo ir smagaus jums švenčių laukimo!

Su meile, JobsInterna.