Kaip paruošti patrauklų CV

Curriculum Vitae
0

Nesulaukiate pakvietimo į darbo pokalbius? Tai ne jūsų kaltė, o CV. Puikiai žinome, kad gyvenimo aprašymas yra pradinis laiptelis karjeros link. Tai yra pirmas dalykas, ką darbdaviai peržiūri ieškodami kandidatų. Nors atrodo reikia surašyti tik darbo patirtį, įgytas kvalifikacijas, įgūdžius ir tiesiog siųsti į norimas darbo pozicijas ar įmones, tačiau iš tikrųjų viskas kur kas sudėtingiau. Norime pateikti keletą patarimų, kaip sudominti darbdavį ir sulaukti skambučio dėl darbo pokalbio.

CV dydis – ne daugiau kaip du A4 formato puslapiai

Geras CV turi būti ne ilgesnis nei dviejų A4 formato puslapių, aiškus ir lengvai skaitomas. Apytiksliai darbdaviai praleidžia 8 sekundes skaitydami kiekvieną CV, todėl nereikėtų siųsti visos savo gyvenimo istorijos. Paminėkite tik svarbiausius punktus pritaikytus norimai darbo vietai. Visą kitą svarbią informaciją ar išplėsti pateiktą CV galėsite darbo pokalbio metu.

Paruoškite patrauklų formatą

Mes gyvename tokiame amžiuje, kur įvaizdis sudaro pagrindą. Skirkite pakankamai laiko apgalvoti struktūrą ir išdėstymą. Turėkite omenyje, kad patogi struktūra padeda darbdaviams greičiau pastebėti jiems reikalingą informaciją ir susidaryti pradinį įspūdį apie jus. Stenkitės nerašyti ilgų sunkiai „skenuojamų“ pastraipų. Naudokite trumpus, aiškius sakinius. Punktai ir numeracija taip pat padeda greičiau ir lengviau perprasti informaciją. Juk dauguma CV dabar skaitoma ekrane, o ne atspausdintame lape (bent jau pirminiame etape).

Pritaikykite CV kiekvienai darbo pozicijai

Tikriausiai ne vienas iš mūsų esame ieškoję darbo siuntinėdami tą patį CV į kelias skirtingo pobūdžio darbo vietas. Tai yra viena iš dažniausiai daromų klaidų. Kiekviena pozicija pasižymi specifiniais darbo patirties, įgūdžių ir kvalifikacijos reikalavimais. Todėl kiekvienai skirtingai pozicijai reikėtų pasirašyti unikalų CV. Pagrindas gali išlikti tas pats, tačiau įgyta patirtis, savybės ir įgūdžiai turėtų būti pabrėžti atsižvelgiant į pretenduojamo darbo poziciją. Įtraukus į CV būtent tuos aspektus, kuriuos pabrėžė įmonė į kurią kandidatuojama, šansai patraukti skaitančiojo dėmesį padidėja dar labiau.

Rašykite tiesą

Dažnai girdime, kad dauguma žmonių meluoja savo gyvenimo aprašymuose. Primygtinai rekomenduojame to vengti. Pradėjus dirbti bus pastebėtas jūsų profesionalumo, žinių ir kvalifikacijos trūkumas, kurio galbūt nepaminėjote savo CV. Mažiausiai norėtumėte būti atleisti iš darbo dėl melagingo savęs pristatymo. Melas taip pat gali būti išaiškintas darbo pokalbio metu, kai kandidatas negali atsakyti į jam pateiktus klausimus susijusius su darbo patirtimi. Tikriausiai net nereikia minėti, kaip tai nejauku… Dėl šios priežasties geriau atrasti variantų, kaip nemeluojant patraukliai pateikti savo žinias.

Parduokite save

Jei jūs nepasitikite savimi, savo patirtimi ir sugebėjimais, tuomet kodėl jumis turėtų tikėti darbdavys? Bet kokia patirtis net ir jums atrodanti labai menka gali atskleisti tam tikras jūsų savybes, reikalingas norimam darbui. Todėl būkite užtikrinti tuo, ką pristatote darbdaviui ir pateikite tai pozityvia forma. Taip pat daugiau dėmesio skirkite įvardinti savo pasiekimams darbuose nei apibūdinti užimamas pareigas.

Patikrinkite rašybą

Jūsų CV gali atrodyti labai patraukliai ir sudominti skaitytoją, tačiau jei darbdavys randa rašybos klaidų, jūsų CV gali nukeliauti į atmestųjų krūvą. Juk nei vienas iš mūsų nenorime dėl mažų klaidelių prarasti galimybę pristatyti save. Dėl šios priežasties patartina bent kelis kartus labai atidžiai perskaityti CV. Kartais ko nepastebime kompiuterio ekrane lengvai patraukia akį popieriaus lape, todėl verta perskaityti atspausdintą CV variantą. Taip pat yra žinoma, kad komandinis darbas kartais būna produktyvesnis, todėl būtų naudinga, kad jūsų CV perskaitytų draugas ar šeimos narys. Galbūt net sulauksite naudingų patarimų, kaip patobulinti savo gyvenimo aprašymą.

Atnaujinkite CV

Nuolat atnaujinkite savo CV, nesvarbu ar ieškote darbo ar ne. Kiekvieną kartą įvykus svarbiems pokyčiams jūsų karjeroje, pasižymėkite, kad vėliau nepamirštumėte.

Sėkmės rašant ir tobulinant savo CV!